Doriti sa primiti cele mai fierbinti oferte ?

Abonati-va la newslettere saptaminale !

Aboneaza-mă !

Angajam !

Travel B2B sales representative

Agenția de turism TatraBis angajează Manager vînzări servicii turistice clienților corporativi.

Responsabilități:

1. Promovarea și vînzarea serviciilor turistice;

2. Vînzarea biletelor de avion;

3. Stabilirea, dezvoltarea și menținerea realațiilor de afaceri cu actualii și potențialii clienti.

4. Efectuarea apelurilor telefonice și vizite in persoana cu actualii și potențialii clienti.

5. Atingerea target-ului de vînzări;

6. Consilierea clienților în alegerea serviciilor turistice;

7. Stabilirea relațiilor comerciale cu prestatorii străini de servicii turistice;

8. Întocmirea unui raport lunar și a unor rapoarte periodice pentru monitorizarea vînzărilor;

9. Corespondența și suportul informațional cu tur-operatorii locali și/sau cei din străinătate;

10. Întocmirea de documente specifice activității (contracte, vouchere, etc.)
Cerințe:

1. Studii superioare;

2. Experiență în sectorul turistic – 2 ani;

3. Cunoașterea la nivel avansat a limbilor română, rusă, engleză. Cunoașterea altor limbi prezintă un avantaj;

4. Utilizarea la nivel avansat a calculatorului (MS Word, MS Excel);

5. Cunoașterea sistemelor on-line Amadeus/Gabriel prezinta un avantaj;

6. Posedarea informațiilor despre destinațiile turistice externe (participarea în infotur-uri prezintă un avantaj)

7. Abilități de comunicare;

8. Capacitatea de a lua decizii rapide, eficiente și responsabile;

9. Cunoașterea corespondenței de afaceri;

10. Capabil sa respecte dead-line-uri;

11. Capacitate de lucru în condiții de stres.

Oferim:

1. Salariu competitiv;

2. Bonusuri de performanță

3. Pachet social integral;

4. Posibilitatea de a activa într-o echipă tănără și creativă;

5. Program de lucru full-time.

Raportarea se efectuează către managerul departamentului turism emițător.

e-mail: andrei.vatav@tatrabis.md

telefon: 022 844 703, 068288945

website: www.turism.tatrabis.md